המתוקים שלי בפריז

כדי לפקוח עיניים לכל הקונדיטוריות והשוקולטיירים הטובים ביותר בפריז, הסתובבתי יום שלם עם השף קונדיטור טל שפיגל, שמכיר את הסצנה המתחדשת והמתוקה של פריז. בדרך עצרו אותנו קונדיטורים רבים שבקשו להצטלם איתו, וזו היתה חוויה. טל פתח את חשבון האינסטגרם הצבעוני והמצליח @desserted_in_paris ופרסם בעקבותיו ספר מטריף ששומר על הפורמט. הגענו יחד למחוזות בלתי רגילים בטעם ובמראה ואלו ההמלצות שלנו. אפשר להתרשם גם בוידאו בהיילייט אצלי בסטורי.

 

Grande Epicerie

בכלבו הראשון בפריז מתקיים לו עולם של מקרונים, אקליירים, טארטלטים ושוקולדים עשויים עבודה מדוייקת ומרהיבה. אם אתם באיזור – אני ממליצה להצטייד בקינוח או שניים ושבת על ספסל קרוב כדי לטעום.

Chocolat chapon

שוקולטייר שהיה הגלסייר (מייצר הגלידות) של ארמון בקינגהאם. זכה בפרסים על ה-dôme Praliné au sel fumée שלו. ובצדק.

Pierre Herme

זכה בתואר שף פטיסייר הטוב בעולם לשנת 2016 ואבי הקונדיטוריה החדשה בצרפת. תוכלו למצוא סניפים רבים שלו ברחבי פריז, ובכל אחד – פינוקים קטנים ומתוקים יוצאי דופן. ומכל המקרונים, אל תפספסו את מקרון המוגדור המכיל שוקולד ופסיפלורה.

Pierre Marcolini

שוקולטייר המגיע במקור ממקור מבלגיה, אלוף עולם בקונדיטוריה, ואחד המעטים שעדיין קולה את פולי הקקאו שלו בעצמו על מנת להגיע לטעמים מדויקים. אמנם כולם יראו לכם מושלמים, אבל הפרלין המושלם מכולם הוא זה עם שוקולד מריר ממולא בפרלינה שקדים.

Jacques jenin
שוקולטייר וקונפיסייר המספק שוקולדים היסטריים, סוכריות ומיני ממתקים למעל 200 מלונות ומסעדות בצרפת. מומלץ לטעום את מרמלדת הגמבה.

Bristol hotel – Julien Alvarez 

צאו לטעום את מעשה ידיו של אלוף עולם בפטיסרי במלון בריסטול היוקרתי. אין סיכוי שלא תצאו משם מאושרים, בעיקר אם תטעמו עוגת גבינה מנגו.

 

וכאן תוכלו להגיע לרשימת ההמלצות המלאה שלי לפריז אהובתי  

ארוחת צהריים לגיטימית

 

לא יכולה שלא להפסיק להתפעל

 

שילוב מרהיב של צבעים וטעמים

 

 

שתפו

0 תגובות

השאירו תגובה