ספרי הבישול הזרים המומלצים ביותר

יש לי אוסף מכובד של ספרי בישול.

הוא התחיל מכך שראיתי את אמא שלי צוברת ספרים על המדף. ספרים בשפות שהיא בכלל לא מדברת עם מנות מסומנות בהרבה סימניות צבעוניות. מבחינתי, להחליט מה אני מבשלת מתחילה אצלי לפעמים מדיפדוף בספרי הבישול. היום בעידן האינטרנט זה יכול להגיע ישר מהפיד, אבל הקסם בספרי הבישול עדיין לא פג ולמרות הקדמה והטכנולוגיה, אני מאמינה שהוא ישאר איתנו על מדפי העץ במטבח עוד שנים רבות.

לחזור למתכון אהוב או לדף מוכתם בכתמי אוכל ושמן, זה ממש כמו לחזור לזירה של רגע יפה. כזה שיצרנו לבד באמצעות האוכל שבישלנו והמחמאות שנותרו מהדהדות באוויר מאז. אני מאמינה שיש מתכונים שכבר יוצאים מהדף וחיים בזיכרון שלנו, ובאופן אוטומטי בידיים שלנו ובכך, הולכים להיות חלק מהארסנל המשפחתי בארוחות שבת ובחגים. ובכל זאת, נורא כיף לרענן את המתכונים הקבועים ולשלוף מנה חדש אל השולחן.

ספרי בישול באנגלית הם תמיד טריקיים, לפעמים נשבים בעיצוב או בגרפיקה או בכותרת ואז כשמנסים למצוא מתכון או שניים להכין בבית הכל מסובך, ולא נגיש ולא שייך בכלל למטבח שלנו.

אספתי את המקבץ המוביל אצלי במטבח. מתכונים שתמיד עובדים, תמונות מגרות ושילובים יוצאי דופן משישה ספרים באנגלית שצברו כתם או שניים במהלך השנים.

 

Jamie at home – Jamie oliver

אי אפשר בלי ג’יימי אוליבר אחד, שהוא באמת שף עם אמת ותשוקה, שהחליט להראות לכולם איך אפשר לאכול בדיוק לפי מה שגדל בעונה. המתכונים פשוטים ונגישים והצ’ארם שלו מרוח על כל הספר.

לרכישת הספר

 

Recipes from an ITALIAN SUMMER

מתכונים אותנטיים, פשוטים, נגישים, ובעיקר מצליחים להעביר את הטעמים האיטלקיים. בספר ישנם 380 מתכונים שכאלה, המתמקדים באיטליה הקיצית מלאת הטעמים והעסיס.

לרכישת הספר

 

Vegetables from an Italian garden

המטבח האיטלקי במיטבו, עם יותר מ-350 מתכונים איטלקיים מובהקים הנשענים על ירקות עונתיים. הבשלנים הנוסטלגיים בינינו, יוכלו למצוא בספר סימניות חוט כמו פעם כדי לסמן את המתכונים שאהבתם במיוחד.

לרכישת הספר

 

The forest feast – Erin Gleeson

מדובר באחד מספרי הבישול היפים שנתקלתי בו מעודי. עשרות המתכונים הצמחוניים, מסודרים לפי חומרי גלם ומצוירים בדרך מעוררת השראה ויוצאת דופן.

לרכישת הספר

 

Ballymaloe cookery course – Darina Allen

ספר הבישול המרכזי של אחד מבתי הספר הטובים ביותר לבישול, שם ערכתי את ההשתלמות שלי, שנכתב על ידי אחת מהמייסדות. חוץ מספרי הבישול של אמא שלי שאני מכירה לאורכם ורוחבם, זה ספר שללא ספק ניסיתי 95% מהמתכונים והם עובדים, ללא ספק מתכוני אלפא מופלאים. בספר ישנם למעלה מ-1000 מתכונים, מאות וריאציות למתכונים והסברים על כ-100 טכניקות בישול שונות. מומלץ לכל חובב בישול להתחיל את דרכו בספר כזה.

לרכישת הספר

 

Miss Dahl’s voluptuous delights – Sophie Dahl

את מיס דאל פגשתי לראשונה בערוץ האוכל ואהבתי איך היא משלבת ספרות ופואטיקה אל תוך האוכל שהיא מכינה וכשניסיתי לבשל מהמתכונים גיליתי בהם הרבה טעם טוב.

הספר של סופי הוא עולם של הפתעות קטנות מתוקות מעולמה. לאישה הסטייליסטית הזו יש טעם משובח וגם עשרות מתכונים בריאים המלווים בתמונות יפיפיות ומתובלים בסיפורים קצרים ומקסימים.

לרכישת הספר

 

שתפו

1 תגובות
  • ענת ב

    הגב

    מאמר שווה ! תודה

השאירו תגובה