איך להעלות את רמת האנרגיה בגוף

ישנן תקופות כאלה בחיים, שבהן אתם פשוט מרגישים מחוסרי אנרגיה. אין לכם כוח, ואתם מרגישים חולשה ועייפות לא מוסברים. אז קודם, ולפני הכל, קבעו בבקשה תור לבדיקות דם, ואם אתם בקופת חולים כללית הם אפילו יגיעו אליכם הביתה. רק השבוע הגיע אלי אח בשעה שבע בבוקר, ועוד לפני שהכנתי סנדביצ’ים לדניאלה הספקתי למלא 3 מבחנות. בצהריים, כבר הגיעו התוצאות וגילתי לצערי שה-B12  שלי על הקרשים. לצערי קופות החולים לא מוסיפות את הבדיקה באופן אוטומטי, אבל נסו לבקש שיכניסו גם אותו לבדיקה.

כשלגוף שלנו יש מחסור ב-B12 בגוף מרגישים נורא. נורא עייפים ולא חיוניים וגם העור והשיער לא מבריקים. זה קשור לתזונה אבל לא רק, כי אני חייבת להודות שאני אוכלת מעולה, אולי הכי בריא שאכלתי בחיים, והעובדה שהורדתי בשר מהתפריט האישי שלי, לא היתה אמורה להשפיע על המדדים. אני לא יודעת מה הסיבה לירידה שלו אבל ממש הרגשתי את זה. דעו שאם המדדים נמוכים, אני ממליצה להתחיל לקחת תוספים ותוך שבוע ועד 10 ימים תרגישו בשינוי. החיוניות חוזרת ממש רואים את זה על העור, וגם במצב רוח.

אחרי שתייצבו מדדים, נסו להיפטר מההרגל המגונה של שתיית קפה דבר ראשון על הבוקר. אני יודעת שזה קשה, כי גם מבחינה פסיכולוגית זה מעין טקס של פתיחת יום חדש. העניין הוא שקפה ראשון מוביל לשני ולפעמים אצל חלק מאיתנו גם לשלישי ורביעי. במקום זה, נסו ולהחליף אותו במיץ מחצי לימון עם כף חומץ תפוחים (מבחינת “הנעת המעיים” זה עושה את העבודה) ואת הקפה הראשון תשתו כבר מחוץ לבית.

לשפוך קפה לבטן ריקה זה נורא. זה חומצי וקפה הוא חומר רעיל בואו לא נשכח. אני לא נגד קפה, אני משוגעת עליו אבל לא מכורה לו. עשיתי החלטה לא לשתות אותו דבר ראשון על הבוקר וזה אפשר לי להיות מחוללת האנרגיה של עצמי ללא צורך בסמים. כן קפה הוא הסם המעורר הנפוץ בעולם.

תתמתחו. אני ממליצה להתמתח במהלך כל היום, קומו מהכיסא המשרדי או בכל מקום שבו אתם עובדים והתמתחו. בהתחלה זה ירגיש כמו עוד מטלה אבל אחר כך זה יבוא לכם בטבעיות. מתיחת השרירים מפיגה מתחים ומעוררת. בין אם אתם עוסקים בספורט ובין אם לאו. אל תתנו לשעות לעבור בלי שאתם מותחים את הידיים לשמים. זה מחייה.

ולסיום, עוד דרך לייצר אנרגיה היא להתקלח עם ליפה גסה, או מברשת עם שערות קשיחות. זה כואב בהתחלה אבל אז זה פשוט מדהים. מברישים את העור לכיוון הלב. חזק. ההברשה של העור מזרימה את הדם וכמו משחררת מתח ומייצרת אנרגיה מדהימה. מקלחת שכוללת הברשה בליפה שונה בתכלית ממקלחת רגילה. הגוף פשוט מתעורר.

שתפו

3 תגובות
 • לי

  הגב

  פוסט מעולה שבא לי בזמן!
  טיפים טובים:-)

 • ענת

  הגב

  טוב ברור שירידה בבי 12 קשורה לטבעונות…טבעונות זו תזונה לא בריאה שמורכבת ממאכלים בריאים

 • חני

  הגב

  מיכל קודם כל את מדהימה !!!!
  גם אני סובלת מחוסרים של B12 , וגילית זאת אצל

השאירו תגובה