מי אוהב שינויים?

מי מפחד משינויים

אני! אני אוהבת לזוז. כשחומר זז יש מקום לחומר אחר.

יש משהו מתוק ובטוח ויציב בשגרה, זה ברור. אבל אם אתם קשובים לעצמכם ולגוף שלכם, תוכלו לשים לב שהוא מאותת. לדחות את הרגע שחוזרים הביתה, לא להצליח להירדם, להיות חולים כל הזמן, לריב כל יום עם הבן זוג שלכם. כל הדברים האלה הם אותות, תמרורים מהבהבים של אזהרה שאתם זקוקים לשינוי. ואני לא מדברת בהכרח על גירושין או מעבר בית, אבל לגמרי עשיתי את זה בעצמי.

כשאובחנתי בקוליטיס, לפני ארבע שנים בערך, הבנתי שאני צריכה לעשות שינוי. המחלות שלנו הן דרך של הגוף לתקשר עם התודעה. עשיתי הרבה מאז האבחון, היו תקופות שסבלתי מהתקפים מידי כמה חדשים, ואז הבנתי שאני צריכה לשנות בתכלית את החיים.

בשנתיים האחרונות פירקתי זוגיות של חמש שנים, עזבתי את הבית (אחרי שבנינו בית יחד) התחלתי לאכול אוכל כשר, הפסקתי לאכול בשר (בזמני הפרטי) ומצאתי את הכוח בהתבוננות פנימית ונוכחות מודעת ולא שיפוטית. כל הדברים האלה רפאו אותי, פשוטו כמשמעו. אני לא לוקחת ראפאסל (הרופאים שלי רשמו לי תרופה לכל החיים, מדובר במחלה “חשוכת מרפא”) ואין לי כמעט התקפים. בשנה האחרונה היה לי בסה”כ התקף אחד שהביא עימו שינוי נוסף בחיי הפרטיים. אני הכי מאושרת, הכי יצרנית והכי בריאה וחזקה שהייתי בחיים.

 

שינויים דורשים אומץ, ואומץ הוא כלי שאפשר לרכוש באמצעות עבודה עצמית ומודעות. להבין שלא נוח לך, שכואב, שאין שמחה שמתעוררים, שעייפים. זה הצעד הראשון. ומשם, אפשר אך ורק לצמוח לעבר האור.

 

שתפו

8 תגובות
 • שירן יהוד

  הגב

  וואו ! מדהים התהליך שעברתי עוברת!!!
  פשוט ללמוד ממך!
  תודה על כתיבה מעולה ותודה שאת קיימת!

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הגב

  זה ככ נכון… מצב רגשי משפיע על מצב גופני
  מזדהה עם כל מילה ❣️

 • Asaf keshet

  הגב

  מדהים מיכלי. באת לי בזמן עם מה שכתבת..⁦☮️⁩🙏

 • עמית

  הגב

  כ”כ כיף לראות תהליך מרפא, במיוחד כשהוא מבפנים החוצה. זאת כנראה אחת הסיבות שכ”כ אוהבים לאהוב אותך. משהו בהנגשה של המפורסמים, הופכת לראות מאישיותם. במקרה של ה”טובים” שבהם זה משרת כמו אצלך. המשך בריאות, שמחה, נחת, וחיות.
  P.s- קצת קצת צניעות (בלבוש, כי בפנים זה כנראה כבר תמיד היה אצלך), תועיל לכל המטרות שאת מייחלת להם. לא דתי ובכ”ז יכול להבטיח לך. חיבוק

 • מאיה

  הגב

  פשוט מקסים!! בחורה מיוחדת ויפה מבחוץ ומבפנים!! את נותנת לי הרבה מוטיבציה❤

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  הגב

  מדהימה שכמותך! נכון הכי חשוב להקשיב לעצמנו גם אם קשה ולפעמים לא רוצים לראות את האמת ולוותר על נוחות ושגרה ולצאת למסע. השינויים האלו מעוררים אותנו לחיים ולא משנה בני כמה אנחנו.

 • אורלי

  הגב

  אהבתי כל מילה. כל כך נכון וכל כך פשוט להאזין לעצמנו, להיות קשובות. לעשות שינויים גם שהשגרה ממכרת ולהעיז. חיים פעם אחת.

 • אורית

  הגב

  מיכל את מדהימה וכל מה שכתבת כל כך נכון חשוב להקשיב לגוף הוא היועץ הכי טוב של עצמך תודה לך על הכתיבה

השאירו תגובה