מרווה – המלכה של עשבי התיבול

אני אוהבת ללקט אותה פראית בחורשות בטבע או בגרסה המבויתת שלה בגינות. יש בה כל כך הרבה שאנחנו לא יודעים ולא מספיק משתמשים.

מרווה טריה או מיובשת נותנת ארומה, נשמה ועומק לתבשילים, ניתן גם לחלוט אותה, לטגן אותה בחמאה או שמן זית ואפילו לצחצח איתה שיניים. באמת!! קטפו עלה מרווה והעבירו אותו על כל השיניים שלכם בתנועת צחצוח, זה גם מוריד פלאק וגם נותן רעננות מדהימה לחלל הפה.

עבורי, תה מרווה מטהר את חלל הבטן, גם האינדיאנים מאמינים בזה, ואפילו מרחיקים לכת ואומרים שהיא מגרשת רוחות רעות, ואילו המרווה הרפואית מכילה חומרים אנטי דלקתיים ומשמשת כעזרה בעיכול, בהצטננות ובהפגת מתח נפשי.

מה עוד אפשר לעשות איתה?

1.עוברים דירה? קנו בשוק צרור מרווה יבשה לטיהור הבית. אייל שני מסיים כל סרביס בסלון עם הבערה של צרור שכזה.

2. יש לכם ניוקי או רביולי במקרר? קחו חמישה שישה עלי מרווה ותטגנו אותה בשמן זית או חמאה עד שהיא קריספית, 2-3 דקות מקסימום, אפשר להוסיף לה גם שן שום אם אוהבים, בינתיים בשלו את הפסטה במים וכשהרביולי או הניוקי צפים העבירו אותם למחבת עם המרווה. הקפיצו בזהירות עם מלח ופלפל (וגם פרמזן אם אוהבים) וזה גנעדן.

3. אכלתם יותר מידי? במאסטרשף אנחנו אוכלים בממוצע 17-18 שעות ברצף. בין לבין אנחנו מסנכרנים בין חליטות שעוזרות לעיכול במקום הראשון שלי יהיו זרעי השומר וחליטת מרווה. השרו צרור עלים למשך 3-5 דק במין רותחים ושתו. זה ממש מקל על העיכול

שימו לב
מרווה לא מומלצת לנשים מניקות כי היא מייבשת את החלב.

שתפו

1 תגובות
  • עדי שניר

    הגב

    טיפ מעולה ! תמיד שמעתי על הסגולות במרווה אבל לא ידעתי שיש מעל ומעבר הודות לך !

השאירו תגובה