מעבר לתזונת חורף

מעבר לתזונת חורף

בחורף אנחנו אוכלים אחרת. נקודה.

וזה לא רק כי קר, ואנחנו מרגישים צורך להתחמם באמצעות שומן אלא משום שעונת החורף מביאה איתה תוצרת חקלאית שונה בתכלית ומופלאה בפני עצמה. סבתא חנה שלי מגדלת בגינה הרבה מאד מהאוכל שמוגש על שולחנה, ולכן התפריט המשפחתי שלנו נכנס תמיד למצב חורף בערך מחדש אוקטובר ועד למרץ.

מעבר לתזונת חורף הוא בריא יותר ומחזק לנו את המערכת החיסונית, והוא מהווה קשר ישיר בין הטבע האדמה ומזג האוויר לבין מערכת העיכול שלנו. אם נאכל נכון בחדשים הקרים, נשמור על המערכת החיסונית שלנו ונחלה פחות. פשוט כך. אני כידוע עושה הפרדה בין האוכל שאני אוכלת בבית ובין האוכל שאני אוכלת במאסטרשף. וזו הזדמנות טובה להבהיר כי שם אני אוכלת הכל, טועמת הכל ושופטת הכל ללא משוא פנים וללא קשר לחדשי השנה 🙂

 

אז מה עושים:

1. מכניסים שורשים למרקים: בטטה, גזר, תפוחי אדמה, לפת וארטישוק ירושלמי הם רק חלק משורשי החורף הטריים. לאכול בערב מרק חם ביתי זה הדבר הכי טוב שאתם יכולים לעשות לעצמכם ולמשפחה שלכם.

2. ג’ינג’ר, כורכום טרי והדרים: הכניסו אותם לסירים ולכוסות התה. כמה שיותר. המערכת החיסונית תודה לכם, וגם תחסכו בטישו.

3. אוכלים על הבוקר דייסה חמה: זה כל כך יותר נעים (ומזין) מכריך. הכינו דייסת קוואקר (לא אינסטנט) על בסיס מים עם מעט מלח ודבש או סילאן מלמעלה והיא תיתן לכן אנרגיה שתשאיר את הגוף שבע עד הצהריים. אם אם רוצים לגוון מדייסת קוואקר, החליפו את שיבולת השועל באורז מלא או כוסמת ושדכו לחלב שקדים.

4. מחממים את האוכל: הסינים מאמינים כי בחורף אסור לאכול אוכל קר או מקרר (כמו יוגורט ומלפפונים) אז גם אם בוחרים סלט אפשר לחמם אותו עם קינואה, או אורז (במקום הטחינה או פרוסת הלחם בצד).

5. מחזקים את המערכת: טחינה, אגוזים וגרעינים וגם קטניות עשירים באבץ ומחזקים את המערכת החיסונית. שלבו אותם עם כורכום או לימון והם יעזרו לכם במניעת צינון או ביציאה ממנו.

 

רוצים להכין מאכלים שהם הכי תזונת חורף?

תבשיל שורשים כתומים עם גריסים בניחוח הודי 

מרק תפוחי אדמה הכי פשוט בעולם

מרק תרד ורוזמרין 

 

שתפו

2 תגובות
 • ריקי

  הגב

  את מדהימה אין ספק החיזוקים ודרך החיים שאת מדריכה ומפרגנת כאן אין מילים. את פשוט השראה ותודה לך על השיתוף ❤️💕

 • שמרית בן ישי

  הגב

  היי בקשר למרק תרד
  אני נמנעת מחלב ומוצריו זה לא עושה לי טוב
  איך אני מכינה את המרק במה אני מחליפה

השאירו תגובה