מלחששים ש….אגוזים זה משמין

שוברת מיתוסים על אגוזים

זה כבר כמה שנים שאני לא מכניסה ממתקים הביתה. גם לא משקאות ממותקים או מוגזים לצורך העניין. השאלה האמיתית היא, מהם ממתקים. כי מבחינתי שוקולד מריר ואיכותי הוא ממש לא ממתק, ורק אוכל תעשייתי הוא סף כניסה לארונות המטבח שלי.

אז בכל זאת, מה אני עושה שבא לי לנשנש? אני ממלאה צנצנת גדולה של כל טוב האדמה. מערבבת יחד אגוזים לוז, מקדמיה ומלך, שקדים, צימוקים, ג’ינג’ר מסוכר וגם תותי עץ מיובשים. צנצנת כזו, מעבר לעובדה שהיא יפה בצורה בלתי רגילה, מספקת לחלוטין את הצורך בכרסום אצלי, אצל דניאלה וגם אצל החברות שלה. וככה אני מוצאת שיותר יותר אנשים עושים את המיקסים הפרטיים שלהם. האגוזים מאד עשירים בשמן ולכן, אם אוכלים חופן בקצב איטי, מגיעים לסיפוק די מהר.

ומה לגבי הקלוריות אתם שואלים? ובכן, הרשו לי לנפץ לכם מיתוס.

מחקרים עדכניים בנושא מצביעים כולם ללא יוצא מהכלל כי אכילת אגוזים או שקדים על בסיס קבוע לא קשורה לעלייה במשקל, להפך, הם מסייעים בהרזיה. הסיבה העיקרית לכך שאכילת אגוזים לא מובילה לעלייה במשקל טמונה בכך שהרכיבים התזונתיים באגוזים לא נספגים במלואם בגוף, וחלק גדול מהשומן עובר ישירות למעיים ומשם מתנקה בזריזות.

כמו כן, קיים קשר ישיר בין אכילת אגוזים לבין תחושת שובע ארוכה במיוחד. הסברה הרווחת היא שההשפעה של אגוזים על תחושת השובע מתאפשרת הודות להגברת ייצור ההורמונים ושלשניהם יש תפקיד בוויסות התיאבון. זאת בגלל השומן הבלתי רווי והכמות הגדולה יחסית של חלבונים שקיימים באגוז.

השורה התחתונה – אכילת אגוזים כחטיף במהלך היום תוביל לתחושת שובע ממושכת שתוצאותיה הן אכילה מופחתת וצריכת קלוריות בכמות קטנה יותר.

כמו בעוד תחומים בחיים, גם כאן לא כדאי להגזים, ואגוזים הם אמנם מאכל עשיר בשומן ובקלוריות אבל הם מאוד בריאים לנו, ואכילתם באופן קבוע כחלק מהתזונה היומיומית שלנו לא רק שלא תוביל להשמנה, אלא תסייע בירידה במשקל ולשריפת קלוריות מוגברת. הם מסייעים בהפחתת הכולסטרול הרע (LDL) ובהעלאת הכולסטרול הטוב (HDL). כל זאת בזכות תכולת חומצות השומן החיוניות שתורמות לחיזוק מערכת החיסון, העור, השיער ורקמת העצם.

לא מומלץ לצרוך יותר ממאה גרם של שומנים טובים ביום. לנשים מומלץ לצרוך עד 70 גרם של שומן ביום ואילו הגברים יכולים להרשות לעצמם קצת יותר. חשוב לשלב את האגוזים בצורה חכמה יחד עם התזונה ולבחור לצרוך שומן ממקור בריא כמו אגוזים על פני מקורות פחות בריאים כמו בשר וכדומה.

 

על מנת למקסם את התועלת הבריאותית של האגוזים וקרוביהם, יש להקפיד על העקרונות הבאים:

 1. כל הכתוב חל על אגוזים לא מומלחים ולא קלויים.
 2. כדאי לשאוף ולחפש אגוזים בקליפה. כמו קשיו למשל. הם הרבה יותר טעימים ומעבר לזה, טריותם נשמרת לאורך זמן.
 3. בחודשי הקיץ עדיף לשמור על צנצנת האגוזים שלכם במקפיא.
 4. מי שרוצה ליהנות מכל היתרונות הבריאותיים של האגוזים, ועדיין לשמור על המשקל, יצטרך להסתפק ב-2-7 אגוזים ביום בהתאם לסוג ולגודל האגוזים.

ואם זה לא מספיק, תראו עד כמה הם חשובים לתזונת חורף

אל תפחדו משקדים ואגוזים - הם ממש טובים לכם

אל תפחדו משקדים ואגוזים – הם ממש טובים לכם

 

 

שתפו

3 תגובות
 • נטלי

  הגב

  תודה על מידע חשוב ומעניין!

 • חיה קרוגר

  הגב

  נהדר! תודה לך השיתוף! ♥️

 • עדי המלכה

  הגב

  ממש תודה
  את אלופה !!!

השאירו תגובה