יזמות – מרעיון טוב למציאות

לכולנו עולים מדי פעם רעיונות טובים לעסק. רעיון לאפליקציה, לייבא משהו לארץ, לחברה, לשם, לסטארטאפ.

אנחנו נוטים לשתף את החברים שלנו, את בני המשפחה בארוחת שישי, את החברים למשרד בהפסקת צהריים, אבל זה תמיד נשאר שם. כאנקדוטה חסרת מעוף. אבל מרעיון לביצוע יש פער גדול והמרחק הזה הוא נקודת התורפה של רבים.

אני חייבת להודות, שמגיל מאד צעיר אני מוצפת ברעיונות שכאלה. כל דבר נותן לי השראה לעסק. שיחה, הרצאה, התבוננות באנשים, התבוננות בהרגלי צריכה, אבל מה לבסוף גורם לי לקום ולעשות? הו.. זו כבר שאלת מיליון הדולר. יצירה, עבורי בראש ובראשונה צריכה להגיע ממקום מאד רגשי. רצון לשינוי, להקלה, לעשיית טוב לאחרים.

הרעיון שעלה לי בראש כשהקמתי את שוק האיכרים לפני יותר מעשור היה שרציתי ליצור קשר ישיר ובלתי אמצעי בין המגדל לצרכן, כך שאף אחד לא יחתוך קופון על הדרך שבין השדה לשיש במטבח שלכם. לא חשבתי על חשבון הבנק שלי, לא עשיתי תכניות באקסל אבל לדעתי הדבר החשוב מכל והוא הבסיס ליציאה לדרך מרעיון למציאות היא מציאת שותף.

וכך מצאתי שותפה לדרך והיא שיר הלפרן, שלמדה איתי תואר ראשון בהיסטוריה באוניברסיטת תל אביב ואהבה אוכל ממש כמוני. גם היא ולא הבינה למה התוצרת הכי טובה של ישראל מדלגת על הצרכנים ויוצאת מהארץ לייצוא. ישבנו יחד וחלמנו. נכנסנו לאוטו וחרשנו את כל הארץ: בין חקלאים, כוורנים ועד יצרני ריבות ושכנענו אותם להגיע לתל אביב ולמכור את התוצרת שלהם בעצמם מידי שישי.

זה לא היה קל. לשכנע, למצוא מקום להציג, לקנות דוכנים, למתג, לפרסם, לשווק, לקחת הלוואה, לעמוד בגשם בחרדה שאחד הדוכנים יפגע למישהו בראש. באמת ובתמים קרענו את הישבן. אבל שיר ואני ויצרנו מוסד. יש מאין. 10 שנים מאוחר יותר שוק האיכרים מביא 79 חקלאים לנמל תל אביב מידי שבוע, לקהל מבקרים של 25 אלף איש. אלו חקלאים ויצרנים שהגיעו ויחד איתנו התפתחו  בשאר השבוע לשוק הנמל, השוק המקורה הראשון והמצליח בישראל שפועל יום יום ופשוט משמח את תושבי העיר.

היזמות שלי התחילה כרעיון אבל כדי להצליח להניע רעיונות , אני ממליצה למצוא אדם נוסף שמאמין כמוך שאפשר לשפר את החיים שלנו במקום הזה, בקהילה שלנו, בעולם כולו. מישהו שבוערת בו היצירה ושטוב בדברים אחרים ממך. כך שיחד תוכלו לשנות את העולם.

 

רוצים להצליח? תתחילו לשנות מבפנים 

רוצים להצליח בפגישות חשובות? תרגיל של 2 דקות שאני עושה לפני שידור חי 

שתפו

1 תגובות
  • adi hasson

    הגב

    קוראת אותך נדהמת יכולות הקסם שלך :
    מהרעיונות , ההשראה , המעוף יכולת להזרים מיצי אומץ לצלוח את הפחדים והחשדות לקחת סיכונים ולעוף על שפע של יזומות להוציא אותם לפועל.
    אשרייך!

השאירו תגובה