הכרת הטוב

מיכל אנסקי - mansky

יש לנו בעולם אפשרות בחירה, ואנחנו נולדים איתה ומשתמשים בה מהשניה הראשונה. כשמישהו מולנו פועל בצורה לא טובה, ואנחנו משיבים לו  באותו מטבע, זוהי בחירה שלנו. גם כשקורה מקרה הפוך, ואנחנו בוחרים לפעול מול אותה הסיטואציה בטוב, אנחנו צריכים לשקול את העובדה שגם למעשים האלה יש השלכות.

היכולת שלנו כבני אדם לעמוד מול איתני החיים, מתחיל ונגמר ביכולת לבחור בין טוב ורע בכל פעולה שאנחנו עושים.

לפעמים אנחנו בוחרים ברע בצורה מודעת. בוחרים לעשות למישהו רע כי הוא לא מיטיב עימנו, כי הוא פגע בנו ונעלבנו, ובחרנו להשיב מלחמה, כי אנחנו מעוניינים בפוזיציה שלו בעבודה, ועוד בהרבה מקרים שאנחנו חושבים על טובתנו. העיקרון החשוב כאן הוא להבין שבחרנו במודעות לעשות למישהו רע, ואנחנו לוקחים על כך אחריות מלאה. כי אם יבואו אלינו באמצע הלילה וישאלו אותנו אם עשינו משהו לא בסדר, אנחנו צריכים ללמוד להסתכל בעיניים ולהצליח לומר: כן, היינו לא בסדר, ואנחנו לוקחים על כך את מלוא האחריות.

הרי בכל פעולה שבה אנחנו נוקטים בחיים יש לנו אפשרות לבחור בין טוב ורע. חישבו על עצמכם כשאתם מתעוררים בבוקר במצב רוח רע, או אז יש לכם אפשרות להחליט אם להישאר במצב הזה או להתקדם לעבר נקודה טובה יותר.

אם תהיו עסוקים כל היום בקינאה, מירמור, כעס וחרטה, כך גם יראה היום שלכם ואני יכולה להבטיח ששום דבר טוב לא יצא ממנו. כשאנחנו נמצאים בנקודה שבה איננו מאושרים ממה שיש לנו, מהטוב שניתן לנו, תמיד נסתכל בעין עקומה אל השני. וכשהשני מבחין בדרך ההסתכלות שלנו עליו, הוא משיב לנו באותו המטבע וכך הלאה, במן שרשרת שמאוד קשה לעצור.

ולכן, אם אתם רוצים שיגיע אליכם טוב, אם אתם בנקודת משבר, או פשוט התעוררתם לא טוב, תחשבו על הדרך שבה אתם משתקפים לסובבים אתכם. כך שאם אתם רוצים שיגיע אליכם טוב, אתם חייבים להיות טובים אל העולם.

 

הכלים שלי לחיים טובים ומלאים יותר:

תנשמו ותחייכו. חיוך הופך בבת אחת תחושה מבואסת למוצלחת. נסו את זה עכשיו. תחייכו למישהו, רנדומלי או לא, בחנות, באוטובוס, בבית אל הילדים או אל בני הזוג שלכם. תראו מה זה עושה להמשך היום שלכם.

היו סבלניים כלפי האחר, קבלו אותו כמו שהוא. אל תנסו לשנות אדם בן 40, וגם לא ילד בן 4. זה מי שהוא, וזהו סט שכלים שאיתו הוא נולד.  אתם כמובן יכולים לשקף לו את הקשיים, להציב מולו מראות ובמידה והא רוצה, גם לתת עצות. אבל אל תשפטו, כי מוחו וליבו של אחד, הוא שונה בתכלית ממוחו וליבו של האחר.

השאירו את כעסם של אחרים, אצלם. כל אדם באשר הוא צריך לקחת אחריות על המעשים שלו, וכך גם ההתנהגויות שלו. כלומר, אם מישהו עומד מולכם וכועס, צועק ואו מביע התנהגויות שאתם לא מצליחים לסבול, זכרו שההתנהגות הזו היא שלו בלבד, אין לכם טעם לנסות ולהילחם. יכול להיות שהוא הגיע מהבית עם משקעים, שהילדים טיפסו עליו בבוקר, שהוא בכלל עם חסך מהילדות או שהוא בן אדם שלא יודע להיות מרוצה משום דבר. אז אל תנסו לרצות אותו, זה לא יעבוד לכם.

תסלחו. לאנשים שאתם רבים איתם, לבני הזוג שלכם, לילדים שלכם, ובעיקר והכי חשוב לעצמכם. בני האדם כמכלול של רגשות, לא יכולים להיות מושלמים כל הזמן. לכולנו יש נפילות וכולנו עושים טעויות. הגדולה היא להסיק מסקנות ולסלוח, לגדול כקבוצה, זוג או יחיד, ולהתקדם גבוה יותר.

כל הזמן תחשבו על הטוב שיש לכם. תמיד יכול להיות יותר גרוע, תמיד יש מישהו בקצה העולם שנקודת הפתיחה שלו, שהחיים שלו, הם פשוט פחות טובים משלכם. במראה, באישיות, בהתנהגות, במצב הסוציו אקונומי. ואז בכל פעם שקשה לכם תחשבו על הטוב שיש לכם, וכך תלמדו להכיר בו.

 

וזו גם הדרך שלי להתמודד עם שינויים 

שתפו

1 תגובות
  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    הגב

    מהממת

השאירו תגובה