השנה שלי – הגאווה שלי

כך הצלחתי להיות חדה השנה

זהו סוף הקיץ, ורגע לפני ראש השנה, אני רוצה למצוא את הזמן לקצת חשבון נפש. לנסות לנפות את הדברים החיוביים והטובים שעברו עלי בשנה האחרונה ולהיפרד מההרגלים הפחות טובים, שרק הורידו את רמות האנרגיה שלי. בעקבות השיתוק הפתאומי שנחת עלי ביום בהיר אחד, החלטתי לנסות ולחדד את הרצונות שלי והצרכים כדי להגיע לאני הטובה ביותר.

זה לא סוד שהיתה לי שנה קשה מאוד. אפשר לומר שהרבה טוב אי אפשר היה להוציא ממנה, אבל בכל זאת אחד השינויים הגדולים ביותר שהיו לי השנה הוא הרצון למצוא את הכיוון הנכון.

אייל ואני ברגע שמח במיוחד

אייל ואני ברגע שמח במיוחד

 

ארבעה דברים שעשיתי השנה ואני ממש גאה בהם:

 1. טיפלתי בבריאות שלי – אחד המשפטים שאני הכי מתחברת אליהם הולך ככה: “הדבר הכי טוב שקרה לעצמכם הוא אתם.” כשהבנתי את זה, שאין שום דבר בחיים שלי שאוכל לעשות בלי שתהיה לי הדאגה לעצמי. קודם כל, נפלה בליבי ההחלטה לקחת את עצמי בידיים. עשיתי הכל כדי לדאוג לעצמי מכף רגל ועד ראש – לטפל בשיתוק על שם בל – באמצעות עבודה עצמית, תובנות ועזרה של אנשי מקצוע יוצאים מגדר הרגיל, טיפלתי בקוצר הראיה שנוצר לי ובזכות אנשים ממש טובים ומסורים באופטיקה הלפרין, הבנתי שלהיות משקפופרית זה לא סוף העולם, ודי מהר אפילו מתרגלים לזה.
 2. סמכתי על אנשים יותר מהרגיל – כשמצאתי את עצמי ברגעי משבר הבנתי שזה הזמן להתחיל לסמוך על אנשים שלפעמים רואים את הדרך הצורה טובה יותר ומכוונים אותי. החל מבן זוג שהראה לי את הדרך הטובה וידע לומר לי את זקוקה לשינוי, ועד האופטומטריסט שלי  שידע לומר לי עכשיו זה הזמן למשקפיים, וידע להרגיע אותי כדי שתהיה בי תחושה שלווה שזו דרך נכונה ומשקפיים הם לא פגם אלא אביזר לוהט! (ומזל, כי תכל’ס כבר לא יכולתי כבר לראות כלום). ידעתי גם להיעזר באנשי מקצוע כמו האופטומטריסטים של אופטיקה הלפרין, שעזרו לי להחליט על המסגרת הנכונה מתוך מבחר עצום שהיה בפני, נוצרה תוצאה פנטסטית, ועכשיו אני רואה את העולם יפה וטוב יותר.
 3. שיניתי דפוסים קבועים – לפעמים אנחנו רגילים לעשות דברים בצורה מאוד טכנית, בעזרת דפוסים חוזרים ונשנים. השנה החלטתי שאין סיבה ללכת רק לפי דפוסים וזה הזמן לשבור מוסכמות ולייצר לעצמי הרגלים חדשים: לנשום עמוק לפני שאני עונה ולחשוב על מי שמולי, להיות סבלנית, לקבל את השינוי, ובעיקר לנסות ולזוז ממקום הנוחות הרגיל שלי.
 4. חידדתי את עצמי – בכל אספקט של החיים דאגתי לחידוד החושים. בעזרת הידיים יצרתי בחימר ונגעתי בקצוות האצבעות, והבנתי את כוחו של החומר. דאגתי לייצר בחירות נכונות ומדוייקות בחיים. חידדתי את נראות האוכל שאני אוכלת וטועמת בזכות משקפיים חדשים שהתקינו לי לפי מידתי באופטיקה הלפרין. מי היה מאמין שרק כשהראיה חדה, גם שאר החושים מתחדדים וטעמו של האוכל משתפר פלאים.
כך הצלחתי להיות חדה השנה

כך הצלחתי להיות חדה השנה

 

 

שתפו

1 תגובות
 • אפרת ♡

  הגב

  מיכלי המהממת!
  כיף ומרגש לקרוא שוב פוסטים ממך 🙂 בעזרת השם שהשנה הבאה עלייך לטובה, תהיה ברוכה באושר, טוב, בריאות, אהבה ונחת תמיד עם בעלך לעתיד, בתך ומשפחתכם המתרחבת! ♡

השאירו תגובה